ابزار وبلاگ ابزار سایت ابزار وبسایت ابزار رایگان وبلاگ

تبلیغات
تبلیغات متنی
فرش دستبافت پارس ایران
فرش دستبافت پارس ایران
لیبل اسکرچ
لیبل اسکرچ
ویدیوکلوب
ویدیوکلوب
دانلود pdf کتاب
دانلود pdf کتاب
دانلودفیلم
دانلودفیلم
بهترین سایت خرید بازدید اینستاگرام
بهترین سایت خرید بازدید اینستاگرام
سالنامه
سالنامه گاموت
بازی آنلاین
بازی دخترانه آنلاین
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
محل تبلیغ متنی شما
برای قرارگرفتن تبلیغ متنی در ایجا کلیک کنید
فروش اینترنتی بلیط هواپیما چارتر
فروش اینترنتی بلیط هواپیما چارتر
ابزار وبلاگ
ابزار وبلاگ
درج تبلیغ متنی لینکدار در اینجا
درج تبلیغ متنی لینکدار در اینجا
مجله اینترنتی و عکس
مجله اینترنتی و عکس
تکنولوژی
تکنولوژی
گیاهان دارویی
گیاهان دارویی
برای خرید بکلینک کلیک کنید
برای خرید بکلینک کلیک کنید
گالری عکس سوسا
ابزار وبلاگ
پست های تصادفی وبلاگ

ابزارهای وبلاگنویسی


تصاویر زیباسازی وبلاگ در گروه بندی های مختلف + کد عکس


خدایا... متنی زیبا از دکتر علی شریعتی. ◄ فلسفه ►

دکتر علی شریعتی

 

علی شریعتی, دکتر شریعتی, شریعتی, دکتر علی شریعتی

 

خدایا:
كافر كیست؟مسلمان كیست؟شیعه كیست؟سنی كیست؟مرزهای درست هركدام كدام است؟
من آرزو می كنم كه روزی سطح شعور و شناخت مذهبی‌‌ در این تنها كشور شیعه ی جهان به جایی برسد كه سخنگوی رسمی مذهب ما فاطمه را آنچنان كه سلیمان كتانی-طبیب مسیحی- شناسانده است و علی را آنچنان كه دكتر جورج جرداق- طبیب مسیحی- توصیف می كند و اهل بیت را آنچنان كه ماسینیون كاتولیك تحقیق كرده است و ابوذر غفاری را آنچنان كه جوده السحار نوشته است و حتی قرآن را آنچنان كه بلاشر- كشیش رسمی كلیسا- ترجمه نموده است و پیغمبر ما را آنچنان كه ردنسن-محقق یهودی- می بیند بفهمد و ملت شیعه و محبان اهل بیت و متولیان رسمی ((ولایت)) و مدعیان مذهب حقه جعفری روزی بتوانند به ترجمه ی آثار این كفار رسمی توفیق یابند
و آنگاه این ها حسین حامل پرچم سرخ تاریخ و وارث تنهای آدم و مجسمه ی زنده ی جاودان اعجاز انسانیت را عاجز و نالان نشان می دهند كه در لحظه ی مرگ از دژخیم به زاری و ترحم آب خوردن التماس می كند! این ها كه علی مظهر شرف انسانی و رب النوع شهامت و حریت را كه زبانش در گفتن حق همچن شمشیر در كوبیدن ناحق شهره ی تاریخ است، عنصرسست و جان ترس و شخصیت لرزانی معرفی می كنند كه از ترس جان با رژیم ظلم بیعت می كند و از ترس جان غاصب را خلیفه ی رسمی پیامبر می خواند و از ترس جان به ((امام كذاب)) اقتدا می كند و از ترس جان عضو شورای نامشروع می شود و از ترس جان مقام امامت شیخ را كه همچون مقام نبوت پیغمبر به نصب الهی است به رای و شورا می گذارد و از ترس جان دیگری را در مقامی كه خدا باید معین كند به رسمیت می شناسد و حتی مظهر جوانمردی و سرخیل آزادگی و عظمت انسانی از ترس جان به حرام زاده ی كافر غاصب و فاسدی دخترش را به زنی می دهد، كه انحراف جنسی هم دارد، كه غصب را او بنیاد كرده است، كه غلامش همسر عزیز اورا كتك زده است، كه خودش خانه ی اورا به آتش كشیده است، كه در خانه اش را او به پهلوی فاطمه زده است، كه او پهلوی فاطمه را شكسته است، كه محسن شش ماهه را ضربه ی وحشی او موجب سقط شده است...
این ها كه فاطمه را، زنی كه به تصریح شخص پیغمبر:((یكی از چهار زن ممتاز تاریخ بشر است)) كه ((پیشوای همه ی زنان عالم است))، زنی كه شخص پیغمبر(ص) دستش را به حرمت می بوسد، زنی كه همسر و همدل علی بزرگ است دختر پیغمبر بزرگ خداست، كه حسین را پرورده است و زینب را...زن نالان و گریانی نشان می دهند كه فقط آه می كشد و نفرین می كند و ناله از درد پهلویش و شكایت از قطعه زمینی كه دولت از او گرفته است!
اینان كه زینب را، زنی كه وقتی حسین به سوی مرگ هجرت می كند و انقلاب شگفت خویش را تصمیم می گیرد شویش را طلاق می گوید! تا برای اسارت در راه جهاد آزاد باشد، او كه هر شهیدی از خاندانش بر خاك می افتاد همچون بازی پریشان كه از خیمه بیرون می پرید و شیون كنان بر سرش می نشست و به درد می نالید و بر او مرثیه می گفت، هنگامی كه دو فرزند خویش كه آنان را نیز به قربانگاه آورده بود به خاك افتادند باز همه ی چشم ها به خیمه ی زینب دوخته شد، اما خیمه این بار ساكت ماند.حتی صدای پای اشكی بر گونه ای برنخاست!زینب را در زنجیر اسارت و در بازگشت از قتلگاه همه ی خاندانش، فریادهای علی وارش بر سر شهرهای دژخیمان و كاخ های جلادن هنوز در گوش تاریخ طنین افكن است و زمین را زیر پای ستمگران می لرزاند، زنی نوحه گر می شناسانند بر مرگ برادر و دیگر هیچ! و این ها كه پرچمدار انقلاب كربلا را كه از یادش حماسه می جوشد و چهره اش مروت و مردانگی را تصویر می كند، قهرمان پارتی های زنانه كرده اند و سمبل سفره های ابلهانه!
این ها شیعه اند.شیعه ی علی!تنها پیروان اهل بیت، تنها ملتی كه حق را تشخیص داده اند و چهره ی پرشكوه علی را و عظمت های خاندان علی را كه همسایه ی سنت است و سرچشمه ی راستین و نخستین حقیقت یافته اند؟
و دكتر بنت الشاطی استاد دانشگاه و نویسنده ی توانایی كه قلمش و عمرش همه در خدمت زنان اهل بیت كه می گفت:من در این خانه زندگی می كنم سنی است؟
و بلاشر كه روحانی رسمی مسیحیت بود و چهل سال در تحقیق و ترجمه ی قرآن رنج برد و بر روی آیات كور شد، و ماسینیون كه دریایی از دانش بود و 27 سال تمام در زندگی سلمان، تخستین بنیانگذار تاریخ شیعه در ایران، غرق شد و تمام عمر را به تحقیق و جمع همه ی اطلاعات موجود در طول تاریخ و در همه ی اسناد و آثار و مآخذ عربی و فارسی و لاتین و تركی و حتی مغولی راجع به زندگی و شخصیت و تاثیر شخصیت حضرت فاطمه پس از مرگش در تاریخ ملت ها پرداخت و هرگاه از فاطمه از عرفان اسلامی و از سلمان سخن می گفت سراپا مشتعل می شد كافر؟
خدایا:
به من بگو تو خود چگونه می بینی؟چگونه قضاوت می كنی؟آیا عشق ورزیدن به اسم ها تشیع است؟ یا شناختن ((مسمی ها))؟ و بالاتر از این - یا پیروی از ((رسم ها))؟