ابزار وبلاگ ابزار سایت ابزار وبسایت ابزار رایگان وبلاگ

تبلیغات
تبلیغات متنی
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
محل تبلیغ متنی شما
برای قرارگرفتن تبلیغ متنی در ایجا کلیک کنید
درج بک لینک در اینجا
درج بک لینک در اینجا
ابزار وبلاگ
ابزار وبلاگ
درج تبلیغ متنی لینکدار در اینجا
درج تبلیغ متنی لینکدار در اینجا
درج لینک شما در اینجا
برای درج لینک سایت خود اینجا کلیک کتید
لینک شما در اینجا فقط با 20000 تومان
لینک شما در اینجا فقط با 20000 تومان
برای خرید بکلینک کلیک کنید
برای خرید بکلینک کلیک کنید
آمارگیر
آمارگیر
امارگیر
امارگیر
درج تبلیغ در سایت
تبلیغات در سایت
مکان تبلیغ شما
اینجا مکان تبلیغ شماست
فروش بک لینک
فروش بک لینک - فروش این مکان برای درج لینک شما
برای خرید تبلیغ متنی کلیک کنید
برای خرید تبلیغ متنی کلیک کنید
محل بکلینک شما
محل بکلینک شما
گالری عکس سوسا
ابزار وبلاگ
پست های تصادفی وبلاگ

ابزارهای وبلاگنویسی


تصاویر زیباسازی وبلاگ در گروه بندی های مختلف + کد عکس


چگونه یک وسیله خوب بخریم؟◄ آموزش►

چگونه یک وسیله خوب بخریم؟

خرید اینترنتی

خوب امروز تصمیم گرفتم یک راهنما در مورد خرید نوت بوک بنویسم ولی‌ بهتر دیدم کمی‌ موضوع رو کلی‌ تر بیان کنم و روش انتخاب درست یک وسیله خوب رو بگم. منظور از وسیله مورد نظر شی مورد انتخاب شماست از خرید یک فرش ساده تا یک وسیله پیچیده .

برای خرید یک وسیله ما همیشه باید چند معیار اساسی‌ را در نظر بگیریم :

۱- زمان دقیق خرید

۲-هزینه ماکسیمم

۳- اطلاعات کافی‌ از وسیله مورد نظر

ادامه مطلب را از دست ندهید

از نکته سوم شروع می‌کنم، همیشه موقع انتخاب یک وسیله انتظاراتان را در مورد ان وسیله کاملاً روشن کنید، مثلا در انتخاب یک فرش مشخص کنید که چه رنگی‌ را می‌پسندید، چه تراکمی چه طرحی ، چه بافتی، دستی‌ یا ماشینی بودن و… یا مثلا هنگام خرید LED TV بررسی‌ کنید چه انتظاراتی از آن وسیله دارید، فرکانس تصویر،۲ بعدی و ۳ بعدی بودن، پخش انواع فرمت‌های تصویر، رزولوشن، امکانات اینترنتی و ….

اکثر مردم در انتخاب یک وسیله فقط برند یک محصول را در نظر می گیرند و نه کیفیت آن را، گاهی هم کیفیت را فدای هزینه می کنند. اما به نظر من میشود با کمی‌ تحقیق با هزینه مناسب بهترین خروجی‌(کارایی)را از وسیله مورد نظر گرفت.یکی‌ از امکاناتی که امروز در دستان ما است محیط پر بار اینترنت می‌باشد، شما در خرید یک وسیله میتوانید در این محیط کاملا از قبل ظاهر وسیله را ببینید، اطلاعات کسب کنید و به دانش کم و اطلاعات ناقص فروشندگان بسنده نکنید.

همه جور مشخصه را به راحتی‌ میشود در یک وسیله گنجاند حال اینکه چقدر این اطلاعات کاربردی و مفید باشد مارا به بخش تحقیق و بررسی‌ محصول می‌کشاند، اگر از خوانندگان سایت‌ های خاص و معروف باشید می‌بینید که در اکثر این سایت‌ها بخش‌هایی به نام بررسی‌ یا همان Review گنجانده شده است، بررسی ها به شما یک خط مشی‌ کلی‌ می دهند تا بتوانید مقایسه خوبی‌ بین محصولات داشته باشید، مقایسه؟ بله نکته مهمی‌ که نباید از آن غافل شد مقایسه می‌باشد شما از عنصر مقایسه نباید غافل شوید . یکی‌ از مهمترین کار هایی که شما باید در انتخاب یک وسیله داشته باشید این است که ارزش مادی یک وسیله را در نظر بگیرید و سپس گزینه‌های هم رنج قیمتی آن را در ردیف مقایسه قرار دهید. مثلا در خرید ال سی دی اگر ۲ تلویزیون در یک تراز مساوی قیمتی از ۲ برند مختلف باشند مقایسه درست صورت می‌پذیرد(اگر یکی از ایتم ها قیمت باشد) پس داشتن سقف قیمت کمک شایانی در این مبحث به شما خواهد کرد. شاید این فرمول خیلی کامل نباشد اما از نسبت امکانات بر روی قیمت شما می توانید به صرفه بودن یک وسیله را در نظر یگیرید که به نحوی بهروری را به شما می دهد.

یکی‌ دیگر از نکاتی‌ که همیشه باید در نظر گرفت کیفیت است یعنی اگر امکاناتی مشابه داشتید به کیفیت ساخت یک وسیله و تکنولوژی‌های استفاده شده در آن بپردازید. مثلا نوع آلیاژ یا مواد استفاده شده در داخل و خارج یک وسیله می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد مثلا اگر ۲ تبلت با مشخصات یکسان دید حتما انکه ارزانتر است بهتر نیست شما باید از کیفیت بدنه و نوع لوازم استفاده شده در داخل آنها نیز مطلع شوید به هر حال هر ارزانی و گرانی بی دلیل نیست.

حال همه این کارها را انجام می‌دهید اما بهترین ابزار و بهترین قسمت قضیه این است که شما می توانید از نظرات دیگران و تجربه‌های دیگران در این زمینه استفاده کنید فروم‌ها بهترین جایی است که شما می توانید تجارب ملموس دیگران را حس کنید و به کار ببندید. ( سوسا وب تولز ) جایی که اطلاعات نابی از نوع کارکرد یک وسیله در آینده و بر آورده کردن نیاز های واقعی شما در حال حاضر در دسترس شما قرار می گیرد و آن چیزی که شما در تبلیغات می بینید مانور یک محصول از یک برند برای فروش بیشتر است(هیچ ماست بندی نمی گوید ماشت من ترش است) .پس از عنصری به نام فروم به راحتی نگذرید.

زمان خرید فاکتور مهم دیگری‌ می‌باشد که ممکن است تمامی‌ برنامه ریزی شما را تحت الشعاع قرار دهد پس نزدیک بودن زمان خرید و انتخاب فاکتور خیلی‌ مهمی‌ می‌باشد. ممکن است زمان بررسی‌ شما طولانی‌ شود و قیمت‌ها جابجا شود پس باید زمان خرید و بررسی‌ نزدیک بهم باشد تا بهترین انتخاب صورت گیرد.

اما در آخر شما بهترین انتخاب را می‌کنید، ولی سلیقه و ظاهر جذاب محصول را هرگز فراموش نکنید چون ممکن است یک وسیله هرچند که خوب باشد ولی به دلیل رعایت نکردن عنصر علاقه مندی با همه توانمدی ها به آینه دق شما تبدیل شود.ظاهر محصول هر چند با امکانات کمتر ممکن است حس بهتری در شما ایجاد کند.

نکته آخر آینده محصول و خدمات جانبی وسیله مورد نظر است شاید بهترین وسیله نیز بدون خدمات تمامی ارزش خود را از دست بدهد. خدمات گرفتن برای یک محصول مزه شیرین یک انتخاب خوب را چندین برابر می‌کند. محصولات با گارانتی قیمت تمام شده بالاتری خواهند داشت نسبت به محصولات بی گارانتی.(مثل خرید کردن از بانه) گارانتی مانند بیمه می باشد شاید در تمام دوران استفاده ککارایی نداشته باشد اما همیشه یک ضریب اطمینان برای خوتان ایجاد کنید.

میخواهیم یک جمع بندی کنیم پس :

- همیشه سقف هزینه را در به طور قطع تعیین کنید

- قبل از خرید در محیط اینترنت چرخی بزنید اطلاعات کافی‌ از وسیله مورد نظر در یافت کنید

- از خواندن بررسی ها ی دقیق و کارا اصلا دریغ نکنید

- فروم‌ها منابع پایان ناپذیری برای کسب تجربه قبل از خرید می باشند

- انتظارات از آینده محصول و وضعیت فعلی‌ محصول را در نظر بگیرید

- خدمات را فراموش نکنید

- زمان خرید را در نظر بگیرید

- گول امکانات اضافی و ناکارامد و دهن پر کن را نخورید

فروشنده‌ها بیشتر به نفع خود و انبارشان کار میکنند تابه نفع شما پس آگاه باشید.