ابزار وبلاگ ابزار سایت ابزار وبسایت ابزار رایگان وبلاگ

تبلیغات
تبلیغات متنی
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
متافیزیک
متافیزیک
فال روزانه
فال روزانه
محل تبلیغ متنی شما
برای قرارگرفتن تبلیغ متنی در ایجا کلیک کنید
دانلود فیلم و سریال رایگان
دانلود فیلم و سریال رایگان
فروش اینترنتی بلیط هواپیما چارتر
فروش اینترنتی بلیط هواپیما چارتر
درج بک لینک در اینجا
درج بک لینک در اینجا
مکان تبلیغات شما
مکان تبلیغات شما به ارزان ترین قیمت
مجله اینترنتی سرگرمی
مجله اینترنتی سرگرمی
ابزار وبلاگ
ابزار وبلاگ
درج تبلیغ متنی لینکدار در اینجا
درج تبلیغ متنی لینکدار در اینجا
ابزار رایگان وبلاگ
ابزار رایگان وبلاگ
مجله اینترنتی و عکس
مجله اینترنتی و عکس
سلامت
سلامت
درج لینک شما در اینجا
برای درج لینک سایت خود اینجا کلیک کتید
لینک شما در اینجا فقط با 20000 تومان
لینک شما در اینجا فقط با 20000 تومان
درج تبلیغ در سایت
تبلیغات در سایت
مکان تبلیغ شما
اینجا مکان تبلیغ شماست
خرید بکلینک
خرید بکلینک - درج بکلینک شما در اینجا
فروش بک لینک
فروش بک لینک - فروش این مکان برای درج لینک شما
گالری عکس سوسا
ابزار وبلاگ
پست های تصادفی وبلاگ

ابزارهای وبلاگنویسی


تصاویر زیباسازی وبلاگ در گروه بندی های مختلف + کد عکس


اصطلاحات عمومی اینترنت و وب گردی ◄ اینترنت ►

اصطلاحات عمومی اینترنت و وب گردی ◄ اینترنت ►

اصطلاحات عمومی دنیای مجازی

عکس کامپیوتر,اینزتنت,عکس اینترنت


Webserver , Web Server = يك وب سرور كامپيوتري است كه تعدادي صفحات وب را در خود داشته و آنها را به كامپيوترهايي كه آن صفحات را در خواست مي كنند ارائه مي دهد. هيچ چيز بسيار ويژه اي در اين كامپيوترها وجود ندارد و فقط يك كامپيوتر معمولي است كه نرم افزارهاي ويژه اي را اجراء مي كند. ( با اين وجود يك كامپيوتر به اندازه كافي قوي است. )

ISP = مخفف «Internet Service Provider » است. آنها كمپانيهايي هستند كه دسترسي به شبكه اينترنت را براي شما فراهم مي كنند شما معمولاً از يك مودم كه به يك خط تلفن وصل شده است استفاده مي كنيد كه با گرفتن شماره شما را به ISP تان وصل مي كند.

مرورگر، مرورگر وب یا Browser , Web Browser = نرم افزاری است كه قالبلیت اتصال به اینترنت را دارا می باشد و به شما اجازه مي دهد تا صفحات وب را ببينيد. معمولترين مرورگرهاي وب يا web browser ها عبارتند از Internet Explorer - Opera - Fire Fox - Safari - Netscape

HTML = این کلمه به " زبان علامت گذاری " معروف است. که قالب بندی صفحات وب با این زبان صورت می گیرد.

PHP یا ASP یا Java و ... = اينها زبانهای برنامه نویسی تحت وب هستند كه تمامي صفحات وب بر اساس آن نوشته شده اند.

صغحه وب یا web page = يك پرونده یا به عبارتی یک فایل و هر چيزي كه در دنیای مجازی اینترنت باشد و پنجره مرورگرتان ( Browser ) بتواند آن را به شما نشان دهد.

URL =  به آدرس سایت ها و وبلاگ ها و فایل های سطح اینترنت URL می گویند برای مثال در زیر یک آدرس از سایت سوسا وب تولز را می بینید :


http://www.susawebtools.ir/?spe=b2sسایت یا Site , Web Site = سایت پایگاه یا محلی است که در آن اطلاعات و صفحات زیادی وجود دارد و اغلب در یک زمینه خاص فعایت می کند سایتها در واقع از تعداد زیادی صفحات اینترنتی ( web page ) تشکیل شده اند. که هر کدام هدف خواصی را بنا به نوع فعالیت خویش دنبال می کنند.

وبلاگ یا Blog , Weblog = محیطی است اغلب رایگان که استفاده از آن برای عموم آزاد است و هر کسی می تواند به رایگان مطالب و اطلاعات خود را در اینترنت انتشار دهد.

صفحه خانگی یا Home Page = صفحه اصلی و مقدماتي يا صفحه خوش آمد گويي براي يك وب سايت را گويند. home page شخصي يك نفر يك صفحه وب است كه خود او را توصيف مي كند.

لینک یا Link , Hot link , Hyper link = يك قسمت از يك صفحه وب كه با كليك كردن بر روي آن مي توان به جاهاي ديگري رفت مثال: اين يك لينك به سایت سوسا وب تولز است. لينكها
معمولاً با رنگهاي متفاوت و يا به صورت Under line از متن اصلي شناخته مي شوند. و وقتی اشاره گر موس روی آنها قرار گیرد به شکل یک دست خواهد شد.

Broken link = يك لينك كه شما را به صفحه اي آدرس مي دهد كه در گذشته وجود داشته ولي اكنون وجود ندارد و اگر شما بر روي آن كليك كنيد آنچه در برابر شما ظاهر خواهد شد صفحه اي است كه در آن پيغام page not found (صفحه پيدا نشد ) يا page can not display ( صفحه قابل نمايش نيست ) يا Error 404 (خطاي 404 ) وجود دارد به زبان ساده تر لینک های خراب و فاسد شده را Broken link می گویند.

بنر یا Banner = بنرها اغلب عکس یا فایل های فلشی هستند که در سایز های مختلفی ساخته می شوند و عموماً به تبلیغ و معرفی محصول یا خدمات یا سایت خاصی می پردازند.

E-Mail = ایمیل در واقع به نوعی با " نامه " در دنیای واقعی هم خوانی دارد ایمیل همان نامه است اما در دنیای مجازی، که به نامه های الکترونیکی معروف شده اند و امروزه در همه زمینه ها برای ارتباط برقرار کردن و ارسال نامه های اداری و غیر اداری استفاده می شوند.

Download = به معني انتقال يك فايل از يك كامپيوتر دور( سرور ) به كامپيوتر شما است. از نظر فني هر بار كه شما يك صفحه وب را روي صفحه مانيتور خود نگاه مي كنيد آن را download
مي كنيدو بعد می بینید . که همه اجزاي آن صفحه وب را از قبيل عكس ها و آنچه كه در بر مي گيرد البته از کلمه دانلود امروزه بیشتر برای دریافت یک فایل خاص از قبیل فیلم، موزیک، بازی، نرم افزار و ... استفاده می شود.

آپلود یا UPload = به ارسال هر نوع فایل از قبیل موزیک، فیلم، عکس، بازی، نرم افزار و ... در دنیای مجازی اینترنت را اصطلاحاً آپلود گویند.

آنلاین یا Online و آفلاین یا Offline = اصطلاحا وقتی شخصی به اینترنت کانکت باشد و از اینترنت استفاده کنند از کلمه آنلاین ( Onlime ) یا بر خط بودن استفاده می کنند طبیعتاً وقتی هم که روی خط نباشد یا به عبارتی از اینترنت استفاده نکند از عبارت آفلاین Offline استفاده می شود.

SURF = سرفينگ در وب ( Surfing The Web ) به اين معناست كه به صورت تصادفي از اينترنت استفاده كنيم بدون داشتن يك جهت مشخص و فقط با دنبال كردن لينكها به سايت يا صفحه
جالبي برسيد.

New Bie = يك شخص كه در اينترنت تازه كار است يا در يك زمينه خاص در اينترنت تازه كار است مثلاً در زمينه هايي مانند : Use net , IRC يا در يك گروه بخصوص مانند mailing list يا يك گروه خبري.

post = وقتي كه شما به يك بحث و نظرخواهي عمومي پيغام مي فرستيد یا وقتی که در وبلاگتان مطلبی مینویسید شما در حال عمل posting هستيد. كلمه post مي تواند به عنوان يك فعل بكار رود.( I posted a message ) يا به صورت اسم ( that was a nice post ).

FAQ = مخفف كلمات « Frequently Asked Question » است. كه بر اساس سئوالات تكراري كه افراد تازه كار يكي پس از ديگري از افراد با تجربه تر در بحثهاي on line مي پرسند شكل گرفته است. حرفه ايهايي كه از پاسخ دادن به سئوالات تكراري خسته شده اند شروع به نوشتن ليستي از سئوالات مكرر پرسيده شده و جوابهايشان كردند بنابراين تازه كارها ( New bies ) مي توانند به آنها مراجعه كنند. اكنون FAQ توسعه يافته و عمومي تر طراحي شده و مي توان از آنها براي آشنايي با يك موضوع خاص استفاده كرد.

Band width = اين يك تعريف فني دارد اما بيشتر براي توصيف اينكه چه مقدار اطلاعات در واحد زمان يك خط معمولي مي تواند انتقال دهد بكار مي رود و اين به سرعت خط ارتباطي شما با اينترنت بستگي دارد.

جستجو یا Search = وقتی به دنبال یک مطلب یا سایت یا فایل یا... در سطح اینترنت بگردید اصطلاحا در اینترنت سرچ کرده اید که این امکان را سایتهایی با عنوان موتور جستجو در اختیار شما قرار می دهند. یکی از بهترین موتورهای جستجو سایت بزرگ گوگل است.

ابزار وبلاگ