از کنفرانس آینده آمازون چه انتظاراتی می توان داشت؟ ◄ تبلت ► - سوسا وب تولز - ابزار وبلاگ

سوسا وب تولز - ابزار وبلاگ

قرآن,قرآن صوتی, ترجمه قرآن
اسرار کاهش وزن در درون ذهن شما نهفته است
گالری عکس سوسا
ابزار وبلاگ
پست های تصادفی وبلاگ

ابزارهای وبلاگنویسی


تصاویر زیباسازی وبلاگ در گروه بندی های مختلف + کد عکس


 

از کنفرانس آینده آمازون چه انتظاراتی می توان داشت؟

 

همان طور که می دانید ، قرار است کمتر از دو هفته دیگر جف بیزوس مدیرعامل آمازون در سانتا مونیکای کالیفرنیا روی سن رفته و ابزار (یا ابزارهای) جدید کیندلی را معرفی کند. اکنون یک سال از حضور جف بر روی سن و معرفی تعداد فراوانی ابزار، از قبیل کیندل تاچ ۹۹ دلاری، کیندل تاچ ۱۴۹ دلاری 3G، کیندل فایر ۱۹۹ دلاری و یک کتابخوان الکترونیک ۷۹ دلاری در نیویورک می گذرد. 

این شرکت وعده داده است که مراسم امسال هم به همان اندازه داغ و خبر ساز خواهد بود. البته با توجه به رعایت شدید قوانین رازداری توسط آمازون، هنوز درباره گجت های آماده شده برای کنفرانس چیز زیادی نمی دانیم. اما اجازه دهید برخی از شایعات قابل اعتنا در این زمینه را کنار هم بگذاریم، تا کمی آمادگی ذهنی برای این مراسم داشته باشیم. 

اگر شما هم به این موضوع علاقه مندید، در ادامه مطلب با نارنجی همراه شوید.


کیندل فایر ۱۰ اینچی

10-inch-Kindle-Fire-002-narenji-ir.jpg

یکی از پر سر و صداترین شایعات درباره کنفرانس جدید آمازون، یک کیندل فایر 2 ده اینچی است. با توجه به چندین منبع خبری مطلع، انتظار می رود که آمازون یک برادر بزرگتر برای کیندل فایر ۷ اینچی اش در آستین داشته باشد. اما هنوز مطمئن نیستیم که آیا این گجت برای ارائه در کنفرانس پیش رو آماده است یا خیر. با توجه به شایعات متعدد و موثق درباره تصمیم اپل برای تولید یک آیپد هفت اینچی جهت رقابت با آمازون و دیگر هفت اینچی های بازار، دور از انتظار نیست که آمازون با یک تبلت ۱۰ اینچی، به این حمله پاسخ دهد. 

البته برخی شایعات هم از عرضه نسخه ای جدید با اندازه ای کمی بزرگ تر، در حد ۸ یا ۹ اینچ، سخن می گویند.


کیندل فایر ۷ اینچی

kindle-fire-box-001-narenji-ir.jpg

برخی هم، مانند نویسنده AllThingsD اعتقاد دارند که باید منتظر یک نسخه به روز شده از کیندل فایر هفت اینچی آمازون باشیم، که احتمالا نازک تر و سبک تر شده است. همچنین ممکن است بالاخره آمازون به عرضه دوربین بر روی کیندل رضایت داده و صفحه نمایش آن را هم به شکل چشمگیری بهبود بخشیده باشد. 

برخی توسعه دهندگان و برنامه نویسان می گویند که منتظر یک صفحه نمایش ۱۲۸۰ در ۸۰۰ پیکسلی هستند. که مطمئنا گام بسیار بزرگی نسبت به صفحه کنونی ۱۰۲۴ در ۶۰۰ پیکسلی خواهد بود.


کتابخوان الکترونیک با نور پس زمینه

home-004-narenji-ir.jpg

یکی از بزرگترین آپدیت ها در بخش محصولات سیاه و سفید آمازون، می تواند بهبود و تکمیل تکنولوژی نور پس زمینه برای صفحات جوهر الکترونیک (e-ink) باشد که استفاده از آن با GlowLight توسط نوک تاچ آغاز شده است. 

به نظر می رسد که آمازون این تکنولوژی را در زیر پارچه نگه داشته و آماده زمان مناسب برای رونمایی آن است. زیرا آنها در اواخر ۲۰۱۰ پتنت هایی را در این رابطه خریداری کرده اند. 

طبق گفته های سایت تک کرانچ به نظر می رسد که آمازون نمونه اولیه ای را هم بر اساس این پتنت ها آماده کرده است. این پتنت ها در زمینه تکنولوژی ویژه ای برای استفاده از نور در کتابخوان های الکترونیک هستند که متعلق به شرکت Oy Modilis بودند. این شرکت به سال ۱۹۹۱ در هلسینکی فنلاند تاسیس شده است.


قیمت ها

no-10-inch-tablet-from-amazon-001-narenji-ir.jpg

پس از رونمایی کیندل فایر هفت اینچی در سال گذشته و درخشش چشم گیر آن در بازار، گوگل به تازگی تبلت هفت اینچی نکسوس 7 خود را عرضه کرده است که با امکاناتی بهتر از کیندل فایر و هم قیمت با آن به فروش می رسد. اگر کیندل فایر سال قبل آمازون بخواهد به فروش خود در این بازار رقابتی ادامه دهد، باید قیمتی کمتر از ۱۹۹ دلار را برگزیند. و به همین شکل کیندل فایر جدید هفت اینچی باید با قیمتی مساوی یا کمتر از ۱۹۹ دلار عرضه گردد تا توان رقابت با نکسوس 7 گوگل و آیپد مینی احتمالی اپل را داشته باشد. 

اما این محصول تا چه حد می تواند ارزان شود؟ با توجه به تبلیغات عرضه شده بر روی کیندل فایر و همچنین اشتراک های ویژه کتب و نشریاتی که بر روی آن فروخته می شوند، جی مارین، مدیر بخش کیندل آمازون ۱۶ ماه پیش به AllThingsD گفته بود که از نظر علم اقتصاد، عرضه کیندل رایگان، عاقلانه نیست!


امکانات ارتباطی

1660-kindle-fire-2-rumor-002-narenji-ir.jpg

کیندل فایری که هم اکنون فروخته می شود، تنها به وای فای مجهز است و خبری از ارتباط موبایلی و 3G بر روی آن نیست. انتظار می رود که این داستان تغییر کند. اما درباره چگونگی این تغییر هر کس نظر خود را دارد. اکنون آمازون امکانات 3G را به همراه برخی کتاب خوان های الکترونیکی گران تر خود به صورت رایگان عرضه می کند. 

البته عرضه چنین خدماتی بر روی دستگاه هایی مانند کیندل فایر که به شکل سیری ناپذیری تشنه خوراک چند رسانه ای هستند، چندان ممکن به نظر نمی رسد. هرچند که ارائه سرویس های 3G یا 4G به همراه تبلت های آمازونی، چیزی است که بسیاری از مصرف کنندگان چشم انتظار آن هستند. 

منبع : نارنجی دات ای ار