ابزار وبلاگ ابزار سایت ابزار وبسایت ابزار رایگان وبلاگ وبمسترها

مکان تبلیغات شما - تبلیغات شما در اینجا کلیک کنید دانلود قران صوتی
تبلیغات
خرید هاست و دامین ارزان

تبلیغات متنی
دانلود فیلم ایرانی
دانلود فیلم ایرانی
دانلود فیلم
دانلود فیلم
طراحی سایت
طراحی سایت
رزرو هتل آپارتمانهای مشهد
رزرو هتل آپارتمانهای مشهد
محل تبلیغ متنی شما
برای قرارگرفتن تبلیغ متنی در ایجا کلیک کنید
انتخاب نام کودک
انتخاب نام کودک
دانلود فیلم و سریال رایگان
دانلود فیلم و سریال رایگان
آپلود رایگان فایل و عکس
آپلود رایگان فایل و عکس
ابزار وبسایت
ابزار وبسایت
درج لینک شما در اینجا
برای درج لینک سایت خود اینجا کلیک کتید
ابزار وبلاگ
ابزار وبلاگ و سایت
ابزار رایگان وبلاگ
ابزار رایگان وبلاگ
ابزار سایت
ابزار سایت
گالری عکس سوسا
ابزار وبلاگ
پست های تصادفی وبلاگ

ابزارهای وبلاگنویسی


تصاویر زیباسازی وبلاگ در گروه بندی های مختلف + کد عکس


دادگاه جنجالی: پس‌لرزه‌ها در بازار سهام، احتمال افزایش جریمه و تحریم سامسونگ، و عکس‌العمل گوگل.◄ خبر ►

ابزار رایگان وبلاگ

ابزار وبلاگ

دادگاه جنجالی: پس‌لرزه‌ها در بازار سهام، احتمال افزایش جریمه و تحریم سامسون گ، و عکس‌العمل گوگل

 

 

 

سهام کمپانی سامسونگ در اولین روز کاری پس از صدور حکم بدوی دادگاه، با کاهشی معادل 6.98٪ در بازار سهام کره جنوبی مواجه شد. قیمت هر سهم سامسونگ، 89 هزار وون (واحد پول کره جنوبی) معادل 78 دلار امریکا کاهش یافت و به 19 میلیون وون معادل 1043 دلار رسید. کاهش در قیمت سهام این غول کره‌ای، چنان زیاد بود که باعث شد شاخص کل KOSPI (شاخص قیمت سهام مرکب کره جنوبی)، 0.6 درصد افت را تنها به همین دلیل به خود ببیند. 

افت در قیمت هر سهم سامسونگ در شرایطی رخ می‌دهد که تنها سه روز از اعلام رأی هیئت منصفه دادگاه جنجالی در کالیفرنیا گذشته، رأیی که سامسونگ را به پرداخت بیش از 1 میلیارد دلار به اپل محکوم کرده و یکی از مدیران سامسونگ آن را «بدترین سناریوی ممکن برای سامسونگ» و «خسارتی برای مصرف کننده امریکایی» توصیف کرده. 

با این حال، این رأی بدوی می‌تواند فقط قله کوه یخی باشد که بیشتر آن زیر آب است. پرونده اکنون در فاز پس از دادگاه قرار دارد و در این مرحله انتظار می‌رود که سامسونگ درخواست استیناف نماید و اپل نیز درخواست تحریم فروش محصولات ناقض پتنت‌هایش در بازار امریکا را ارائه کند. 

از آنجایی که در رأی هیئت منصفه، سامسونگ محکوم شده که به طور تعمدی به کپی‌برداری از محصولات اپل پرداخته، اینک ریاست دادگاه، قاضی Lucy Koh به لحاظ قانونی می‌تواند جریمه نهایی را تا 3 برابر مبلغ تعیین شده توسط هیئت منصفه افزایش دهد و به 3 میلیارد دلار برساند. مبلغی که در صورت تحقق، دیگر نمی‌توان آن را جریمه‌ای سبک تلقی کرد. 

اما تحریم محصولات در امریکا، ضربه ناگوارتری خواهد بود زیرا با وجود دامنه رنگارنگی از محصولات خانگی سامسونگ مثل تلویزیون‌ها و پلیر‌های بلو-ری و محصولات آشپزخانه، فروش مناسب در بازار تلفن‌های هوشمند سهم ممتازی در موفقیت سامسونگ داشته. این غول صنایع الکترونیک برای فصل دوم مالی 2012، سود 4.5 میلیارد دلاری را اعلام کرد که 63٪ از آن مربوط به بخش موبایل می‌شد. حال باید دید که حکم نهایی بر فروش بخش موبایل سامسونگ در امریکا چه تأثیری خواهد گذاشت. 

اما در سوی دیگر ماجرا، سرانجام کمپانی گوگل نیز از سکوت در آمده و نظر خود درباره روند قضایی پرونده را چنین اعلام کرده:

 

«دادگاه استیناف تخلفات هر دو طرف و صحت اعتبار ادعاهای پتنتی را بررسی خواهد کرد. بسیاری از این موارد ارتباطی با هسته سیستم عامل اندروید پیدا نمی‌کند و چند مورد از آنها نیز در مسیر بررسی مجدد در اداره حق اختراعات امریکا قرار دارند. صنعت موبایل به سرعت در حال حرکت است و تمام بازیگران آن -از جمله تازه‌واردین- در حال کار روی ایده‌هایی هستند که برای دهه‌های متمادی در اطراف ما وجود داشته‌اند. ما با شرکای خود کار می‌کنیم تا به مصرف‌کنندگان محصولاتی ابتکاری و مقرون به صرفه ارائه نماییم و نمی‌خواهیم که هیچ‌چیزی این فرآیند را محدود کند.»

منبع : نارنجی دات ای ار

 

ابزار وبلاگ

ابزار سایت