ابزار وبلاگ ابزار سایت ابزار وبسایت ابزار رایگان وبلاگ

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه ارسال پیامک

تبلیغات متنی
الکتروموتور
الکتروموتور
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی سایت
سامانه پیام کوتاه پیامگاه
پنل رایگان اس ام اس | سامانه پیام صوتی
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی وب سایت
طراحی وب سایت
طراحی سایت
طراحی سایت
خرید بلیط چارتر هواپیما
خرید بلیط چارتر هواپیما
محل تبلیغ متنی شما
برای قرارگرفتن تبلیغ متنی در ایجا کلیک کنید
دانلود فیلم و سریال رایگان
دانلود فیلم و سریال رایگان
آپلود فایل رایگان
آپلود فایل رایگان
ابزار وبسایت
ابزار وبسایت
مکان تبلیغات شما
مکان تبلیغات شما به ارزان ترین قیمت
درج لینک شما در اینجا
برای درج لینک سایت خود اینجا کلیک کتید
ابزار وبلاگ
ابزار وبلاگ
ابزار رایگان وبلاگ
ابزار رایگان وبلاگ
مجله اینترنتی و عکس
مجله اینترنتی و عکس
سامانه مدیریت فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش
سامانه مدیریت فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش
لینک شما در اینجا فقط با 15000 تومان
لینک شما در اینجا فقط با 15000 تومان
خرید بکلینک
خرید بکلینک - درج بکلینک شما در اینجا
فروش بک لینک
فروش بک لینک - فروش این مکان برای درج لینک شما
گالری عکس سوسا
ابزار وبلاگ
پست های تصادفی وبلاگ

ابزارهای وبلاگنویسی


تصاویر زیباسازی وبلاگ در گروه بندی های مختلف + کد عکس


پدر واقعی اینترنت كیست؟◄ مطالب خولندنی ►

ابزار رایگان وبلاگ

ابزار وبلاگ

پدر واقعی اینترنت كیست؟

 

امروزه برای بسیاری از ساكنان كره زمین حتی تصور یك روز زندگی بدون اینترنت هم ممكن نیست اما آیا تا به حال به این فكر كرده‌اید كه این فناوری نوین اولین بار توسط چه كسی ارائه شده است؟

به گزارش ایسنا، در حال حاضر اغلب از وینتون سرف، دانشمند آمریكایی به عنوان پدر اینترنت نام می‌برند اما تا چند سال پیش برای این پدیده نوین قرن 20 از پدر دیگری با نام رابرت برمر نیز یاد می‌شد البته در عین حال نام رابرت كان هم به عنوان یكی دیگر از پدران اینترنت مطرح می‌شود.


پدر گمنام اینترنت

در این میان نكته غم انگیز این است که با وجود اهمیت این اختراع بزرگ، اگر امروز نام رابرت برمر را به عنوان یكی از پدران اینترنت جست‌وجو كنید حداقل در زبان فارسی اطلاعات چندان زیادی از او منتشر نشده و شاید بیشترین خبری كه از او روی اینترنت وجود دارد مربوط به درگذشت او باشد.

او كه به اختراع زبان جهانی كامپیوترها در تبدیل متن به عدد كمك كرده و به‌عنوان اولین دانشمند، مساله Y2K را هشدار داده بود، در تاریخ هفت تیر سال 1383 در سن 84 سالگی و بر اثر ابتلا به سرطان در تگزاس درگذشت. اما شاید بدون اختراع كامپیوتری ASCII توسط او، امروز حتی صندوقی به نام ایمیل نداشتیم و پرینترهای لیزری و باتری‌های ویدئویی هم به شكل دیگری وجود داشتند.


پدر مشهور اینترنت

اما برخلاف رابرت برمر كه كمتر نام او به‌عنوان پدر اینترنت دیده می‌شود وینتون سرف در این زمینه بسیار صاحب نام است.

وینتون گری سرف، دانشمند آمریکایی علوم کامپیوتر است که پروتکل‌های تشکیل‌دهنده TCP/IP و استانداردی که امروزه به‌عنوان اینترنت شناخته می‌شود را با همکار خود؛ یعنی رابرت کان ایجاد كرد و لقب یکی از «پدران اینترنت» را به خود اختصاص داد.

او كه این روزها حدود 71 سال سن دارد تا چند سال پیش به عنوان رییس سازمان نظارت برنامه‌ها و ارقام اینترنتی (آیكان) فعالیت می‌كرد اما چندی بعد از سمت خود كناره‌گیری كرد و فعالیت‌های خود را به عنوان یكی از مدیران ارشد اجرایی گوگل ادامه داد.

وی از سال 2010 تاکنون، به‌عنوان نماینده کمیسیون پهنای باند برای توسعه دیجیتال و یکی از اعضای سازمان ملل متحد برای کمک به گسترش هرچه بیشتر تکنولوژی اینترنت مشغول به فعالیت است.


همکار آقای رییس

اما رابرت كان دانشمند و مخترع دیگری است كه در موارد متعدد از او به‌عنوان همكار سرف پدر دیگر اینترنت یاد می‌شود. از كان هم اطلاعات چندانی در زبان فارسی وجود ندارد. این درحالی است كه چند سال پیش سرف در گفت‌وگویی اعلام كرده بود: «باید بگویم که این اشتباه است که مردم افتخار پدری اینترنت را فقط به من نسبت بدهند.

بیشتر کاری که من برای اختراع اینترنت انجام دادم به صورت مشترک بود. اول از همه با باب (رابرت) کان و بعدا با خیلی دیگر از آدم‌ها که در سیر تکاملی معماری اینترنت شرکت کردند.در حقیقت رابرت کان که به‌عنوان پدر اینترنت شناخته می‌شود، این پروژه را در اواخر سال 1972 و اوایل سال 1973 شروع کرده بود. او در بهار 1973 زمانی که من در دانشگاه استانفورد بودم، از من دعوت کرد که با او روی این پروژه کار کنیم. البته ما پیش از این در سال‌های 1969 و 1970 با هم روی پروژه آرپانت (جد اینترنت امروزی و اولین تجربه سوئیچینگ بسته‌ای در مقیاس گسترده) کار کرده بودیم و قبلا همدیگر را می‌شناختیم.او داشت کشف می‌کرد که چگونه باید از پس ایده شبکه باز بر بیاید.

او هنگام کار روی این ایده متوجه شد که به آدمی نیاز دارد که درباره سیستم‌های عامل و چگونگی عملی کردن این ایده روی انواع مختلفی از سیستم‌های عامل چیزهایی بداند. من اتفاقا در آن زمان که اولین قسمت آرپانت در دانشگاه اوکلا نصب شد، به‌عنوان یک دانشجوی فارغ‌التحصیل در اوکلا مشغول کار شدم. کار من نوشتن نرم‌افزار برای ارتباط داخلی یک کامپیوتر با آرپانت بود. آنجا بود که باب کان را ملاقات کردم».

منبع : جوان امروز

ابزار وبسایت

ابزار وبلاگ

ابزار سایت

ما را حمایت کنید