ابزار وبلاگ ابزار سایت ابزار وبسایت ابزار رایگان وبلاگ

تبلیغات
تبلیغات متنی
کسب درآمد از سایت با گوگل ادسنس
کسب درآمد از سایت با گوگل ادسنس
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
محل تبلیغ متنی شما
برای قرارگرفتن تبلیغ متنی در ایجا کلیک کنید
درج بک لینک در اینجا
درج بک لینک در اینجا
مکان تبلیغات شما
مکان تبلیغات شما به ارزان ترین قیمت
درج تبلیغ متنی لینکدار در اینجا
درج تبلیغ متنی لینکدار در اینجا
مانیتایز یوتیوب در ایران
مانیتایز یوتیوب در ایران
درج لینک شما در اینجا
برای درج لینک سایت خود اینجا کلیک کتید
لینک شما در اینجا فقط با 20000 تومان
لینک شما در اینجا فقط با 20000 تومان
برای خرید بکلینک کلیک کنید
برای خرید بکلینک کلیک کنید
آمارگیر
آمارگیر
امارگیر
امارگیر
درج تبلیغ در سایت
تبلیغات در سایت
مکان تبلیغ شما
اینجا مکان تبلیغ شماست
خرید بکلینک
خرید بکلینک - درج بکلینک شما در اینجا
فروش بک لینک
فروش بک لینک - فروش این مکان برای درج لینک شما
برای خرید تبلیغ متنی کلیک کنید
برای خرید تبلیغ متنی کلیک کنید
محل بکلینک شما
محل بکلینک شما
گالری عکس سوسا
ابزار وبلاگ
پست های تصادفی وبلاگ

ابزارهای وبلاگنویسی


تصاویر زیباسازی وبلاگ در گروه بندی های مختلف + کد عکس


راه های جلوگیری از بیماری آلزایمر. ◄ پزشکی ►

راه های جلوگیری از بیماری آلزایمر

آلزایمر,بیماری,نگرانی

بیماری آلزایمر یکی از بیماری‌هایی است که با رشد آن عقل انسان رو به زوال می‌رود. فرد مبتلا به این بیماری به مرور خاطرات و دانسته‌های قدیمی خود را از دست می‌دهد و تنها وقایع و اتفاقات محدودی را به یاد می‌آورد. حتی ممکن است با پیشرفت بیماری نزدیک‌ترین اعضای خانواده خود را به یاد نیاورد.

این بیماری از جمله بیماری‌هایی است که معمولا پیشروی سریعی در بدن دارد و پس از مدتی درصورتی که تکنیک‌ها و مراقبت‌های لازم برای پیشرفت بیماری را برای بیمار درنظر نگیریم، بیمار دچار کندی عملکرد ذهن و اختلال در عملکرد آن می‌شود و به مرور حافظه و امکان فکر کردن را از دست می‌دهد. متاسفانه علت بروز این بیماری چندان برای متخصصان و دانشمندان آشنا نیست و به همین دلیل تا امروز درمانی برای آلزایمر معرفی نشده است اما برخی شیوه‌های درمانی در جهان وجود دارد که مانع از پیشروی این بیماری در بدن می‌شود؛ یکی از این شیوه‌ها دریافت ماساژ روزانه به‌مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است.

گام اول : تقویت نیروی حیاتی سر

این ماساژ باید توسط شخص دیگر یا یکی از اعضای خانواده برای فرد مبتلا به آلزایمر انجام شود. در این مرحله از او بخواهید که چهارزانو روی تشک بنشیند و بعد با آرامش ۲ نقطه نشان داده شده در تصویر را همزمان با فشاری آرام و برابر هم ماساژ دهید. این ۲ نقطه درست روی خطی است که محل رویش مو و جدا شدن گردن از سر است. بهتر است این ۲ نقطه را به‌مدت ۵-۳ دقیقه آرام و با کمک انگشتان شست ماساژ دهید. می‌توانید این ماساژ را به‌صورت دورانی انجام دهید.

 

گام دوم : عملکرد مغز را افزایش دهید

در این مرحله همان‌طور که بیمار به‌صورت چهارزانو نشسته است هر ۲ شانه بیمار را به‌گونه‌ای که انگشتان شست شما ۲ نقطه میان گردن و سرشانه بیمار را لمس کند، قرار دهید. سپس با کمک فشارهای آرام و خفیف نقطه موردنظر را ماساژ دهید. بسیاری از مکاتب درمانی شرقی از قبیل طب سنتی چین بر این باورند ، ارائه این ماساژ به افزایش انرژی و نیروی حیات در مغز کمک می‌کند. انگشتان شست را در هر ۲سوی شانه در نقطه مورد نظر نگاه دارید و این نقاط را به‌مدت ۳ دقیقه ماساژ دهید.

 

گام سوم : گره‌های انرژی را باز کنید

در این بخش از بیمار بخواهید که روی شکم روی تشک دراز بکشد، سپس با پیدا کردن دومین مهره ستون فقرات در ۲ سوی این مهره ۲ نقطه وجود دارد که ماساژ آن‌ها به بهبود شرایط بیمار کمک می‌کند. این نقطه را با کمک انگشتان شست و به‌صورت دورانی می‌توانید ماساژ دهید.

 

گام چهارم : کاهش سرعت بیماری با ماساژ

در این بخش دوباره از بیمار بخواهید چهار زانو بنشیند، سپس ماساژ نقطه‌ای نزدیک به آرنج را در هر ۲ دست آغاز کنید. بهتر است ابتدا این ماساژ را روی یک دست و سپس روی دست دیگر پیاده کنید. این نقطه درست نزدیک به مفصل آرنج، جایی که مفصل خم می‌شود، قرار دارد. بهترین حالت برای ماساژ این نقطه استفاده از انگشت شست است. ماساژ این نقطه به‌مدت ۳دقیقه بوده و مداومت بر آن به بیمار کمک می‌کند تا روند بیماری کندتر در بدن او پیشروی کند.

 

گام پنجم : یک ماساژ ضروری

یکی دیگر از نقاطی که می‌تواند به کند شدن روند رشد بیماری در افراد مبتلا به آلزایمر کمک کند، ماساژ نقطه‌ای است که در نزدیکی زانو و بیرون پا قرار دارد. برای پیدا کردن این نقطه کافی است بیمار پاهایش را دراز کند. این نقطه سوسا وب تولز  در بخش بیرونی زانو و در محل مفصل زانو قرار دارد. این نقطه را به‌مدت یک تا ۳ دقیقه ماساژ دهید. گاهی ممکن است ماساژ این نقطه درد خفیفی برای بیمار به همراه داشته باشد.

 

گام ششم : ۳ دقیقه ماساژ دهید

در آخرین مرحله بهتر است ماساژ کف پا را برای بیمار انجام دهید. نقطه‌ای بعد از قسمت گوشتی کف پا وجود دارد که فاصله آن از ۲ سوی کنار کف پا به یک اندازه است. این نقطه یکی دیگر از نقاطی است که مسیر عبور انرژی بدن به سوی سر است. با ماساژ این نقطه به‌مدت یک تا ۳ دقیقه می‌توانید تاثیر زیادی روی بیمار خود داشته باشید. فراموش نکنید که این ماساژ را برای هر ۲ کف پا و در نقطه اشاره شده انجام دهید.