ابزار وبلاگ ابزار سایت ابزار وبسایت ابزار رایگان وبلاگ

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه ارسال پیامک

تبلیغات متنی
بک لینک
بک لینک
الکتروموتور
الکتروموتور
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی سایت
سامانه پیام کوتاه پیامگاه
پنل رایگان اس ام اس | سامانه پیام صوتی
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی وب سایت
طراحی وب سایت
طراحی سایت
طراحی سایت
خرید بلیط چارتر هواپیما
خرید بلیط چارتر هواپیما
محل تبلیغ متنی شما
برای قرارگرفتن تبلیغ متنی در ایجا کلیک کنید
دانلود فیلم و سریال رایگان
دانلود فیلم و سریال رایگان
آپلود فایل رایگان
آپلود فایل رایگان
ابزار وبسایت
ابزار وبسایت
مکان تبلیغات شما
مکان تبلیغات شما به ارزان ترین قیمت
درج لینک شما در اینجا
برای درج لینک سایت خود اینجا کلیک کتید
ابزار وبلاگ
ابزار وبلاگ
ابزار رایگان وبلاگ
ابزار رایگان وبلاگ
مجله اینترنتی و عکس
مجله اینترنتی و عکس
سامانه ضمن خدمت فرهنگیان
سامانه ضمن خدمت فرهنگیان
لینک شما در اینجا فقط با 15000 تومان
لینک شما در اینجا فقط با 15000 تومان
خرید بکلینک
خرید بکلینک - درج بکلینک شما در اینجا
فروش بک لینک
فروش بک لینک - فروش این مکان برای درج لینک شما
گالری عکس سوسا
ابزار وبلاگ
پست های تصادفی وبلاگ

ابزارهای وبلاگنویسی


تصاویر زیباسازی وبلاگ در گروه بندی های مختلف + کد عکس


نقد وبررسی بازی Assassins creed + عکس. ◄ بازی ►

ابزار رایگان وبلاگ

ابزار وبلاگ

نقد و بررسی بازی assassins creed

Assassins creed
  • ناشر: Ubisoft
  • سازنده: Ubisoft Montreal
  • سبک: Action Adventure
  • پلتفورم ها: PC | PS3 | X360
  • تاریخ انتشار: November 15, 2011

"سال ها پیش، وقتی جوان بودم، آزادی داشتم، اما ندیدمش. به من زمان دادند اما نفهمیدم. من کسی برای دوست داشتن داشتم، ولی احساسش نمی کردم. سال ها گذشت تا این سه را درک کنم؛ عشق، آزادی و زمان." این جملات که در انیمیشن Assassin’s Creed: Embers آنها را شنیدیم، آخرین سخنانی بود که اتزیو بر زبان آورد. قهرمان پیر Spin-off جدید Assassin's Creed یعنی Revelations. بازی که بیشتر یک تجربه شخصی 3 نفره است. با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

5 سال پیش عنوان جدیدی از یوبی سافت با نام Assassin's Creed در حالی عرضه شد که کم کم تمامی بازی ها به دره تکرار و تقلید سقوط می کردند. عرضه AC باعث شد خون جدیدی به صنعت نیمه مرده بازی های آن سال ها تزریق شود و روحیه تازه ای به گیمر ها بخشد. بازی داستان دزموند مایلز Desmond Miles، متصدی باری را روایت می کرد که توسط شرکت Abestergo برای آزمایشات پیرامون Animus دزدیده شده بود. Animus پل ارتباطی دزموند با قرن 13 میلادی و جدش الطایر ابن الاحد (Altaïr Ibn-La'Ahad) شده و بازیبازان با این شخصیت نیز آشنا می شوند. در ادامه و با عرضه دومین نسخه، یوبی سافت شاخه جدیدی از داستان سری را رو می کند. این بار شخصیت اصلی، شخصیت خام و جوانیست به جای الطائر، یعنی اتزیو آدیتوره (Ezio Auditore). بازی با یک جهش خفیف زمانی نیز روبرو می شود و بیشتر از قبل هم مورد تحسین قرار می گیرد. بعد از موفقیت نسخه دوم، یوبی سافت تصمیم به ساخت یک Spin-off می گیرد (البته ساخت این نسخه از پیشاز عرضه نسخه دوم در برنامه بود). در هر حال Brotherhood ساخته می شود و یوبی سافت موفقیت دیگری کسب می کند.
 

Assassins creed

سری Assassin's Creed چه برای طرفدارانش و چه برای سایر بازیبازان موهبت مسلمی بوده و اینجاست تا با Revelations داستان شخصیت افسانه ای اش را جاودانه کند. آیا یوبی سافت بازی موفقی ساخته؟ آیا Revelations به بزرگی همان نامی که یدک می کشد خوب است؟

یکی از دلایل اصلی موفقیت سری AC، پرداخت منحصر به فرد و جالب داستانی جذاب و در عین حال چند لایه و پرمحتوا بوده. در این نسخه هم همانند قبل، داستان نقش اساسی در بازی ایفا می کند و در واقع داستان برگ برنده Revelations است.

پس از اتفاقات پایان بازی Brotherhood، دزموند به دلیل اشعات Bleeding Effect به کما می رود و دو دوست او (شان و ریکا) او را به انیموس وصل می کنند. حالا دزموند وارد Black Room شده (که در بازی با نام Animus Island شناخته می شود) و در ابتدا با شخصی مرموز به نام Subject 16 آشنا می شود. در آن جا S16 به دزموند راه رهایی از این مخصمصه را می گوید؛ کاری که دزموند باید با پیداکردن خاطرات مشترک بین خودش، الطایر و اتزیو آن را عملی کند. دزموند به یکی از خاطرات اتزیو می رود. حالا اتزیو به ماصیاف (Masyaf) سفر کرده تا به کتابخانه ای در آن شهر مراجعه کند که الطیر مدت ها پیش اطلاعات مهمی در آن تعبیه کرده. پس از آن، اتزیو متوجه می شود راه ورود به این کتابخانه پیداکردن پنج کلید است. پس از یافتن اولین کلید، او متوجه می شود 4 کلید بعدی در قسطنطینه مخفی شده اند. پس به راه می افتد تا با پیداکردن این کلید ها، آخرین ماجراجویی خود را به پایان برساند.

در ادامه، زیر شاخه های متعددی به داستان افزوده می شوند؛ بازی تاج و تخت پادشاهی در قسطنطنینه، داستان الطایر بعد از کشتن المعلم، دست و پنجه نرم کردن دزموند با دنیای جدید و آشنایی با صوفیا. هر یک از این خرده داستان ها را بررسی می کنیم.
 

Assassins creed

قبل از شرح رقابت شاهزاده های شهر قسطنطنینه بهتر است با شهر آن آشنا شویم. قسطنطنینه که از واژه Constantinople برداشت شده (واژه ای که به افتخار بنیانگذارش، کنستانتین بزرگ روم انتخاب شده) در ابتدا قرن ها تحت سلطه روم شرقی بود و سرانجام با رشادت سلطان محمد فاتح از سلطه آن خارج شد. کنستانتین شهر قسطنطنینه را مدت ها پایتخت خود قرار داد و بناهای بزرگ و ارزشمندی در آن ساخت. بعد از حمله سلطان محمد، شهر که حالا از امپراطوری عثمانی محسوب می شد، نوعی بافت اسلامی به همراه رگه هایی از تمدن رنسانس به خود گرفت. داستان Revelations در این قسمت در رابطه با درگیری ها و رقابت دو شاهزاده قسطنطنینه برای سلطنت است؛ شاهزاده سلیم و احمد. نقطه بعدی، آشنایی اتزیو با سلیمان پسر سلیم و اطلاعات حساسی که او به اتزیو می دهد است. سلیمان متوجه شده شخصی به نام Manuel Palaiologos قصد انهدام سلطنت و برپایی دوباره روم شرقی را دارد و در این راه از تمپلارها استفاده می کند.

پس از کشف هر کلید، سفر چند دقیقه ای با الطایر، شخصیت نخستین سری را تجربه می کنیم. نوع مبارزات، شخصیت ها، امکانات و تمامی ساختار این مراحل یادآور نسخه نخست است و تجدید خاطره خوبی با دوستاران قدیمی تر سری خواهد بود. ولی مهمترین نکته در این مراحل، حل رموز و ابهامات داستانی پس از پایان نسخه اول است. سرنوشت الطایر جزء جذاب ترین بخش های بازیست و تجربه اش هر چند کوتاه، دلنشین و به یاد ماندنی است.

اما یکی از بخش های جدید، امکان گشت و گذار در Animus Island است. در این بخش امکان سفر به خاطرات دزموند و حل چند معما وجود دارد. متاسفانه این قسمت شاید یکی از بدترین بدعت های نسخه جدید باشد. طراحی عجیب، غیر قابل درک و آماتورگونه بازی چنان ضعیف عمل می کند که گویی برادرزاده کارگردان بازی شبانه آن را ساخته و روی بازی پورت کرده!
 

Assassins creed

پس از تم داستان، شاید مهم ترین علت محبوبیت سری Assassin's Creed شخصیت پردازی های قوی آن باشد. Revelations هم از این قائده مستثنی نیست. شخصیت پردازی اتزیو آنقدر در این سال ها مورد تمجید طرفداران بود که در بیشتر اوقات خود بازی را به زیر سایه اش می برد. شخصیت اتزیو با وجود تغییر زیادش نسبت به نسخه های قبل، همچنان دوست داشتنی و قابل احترام است. به غیر از الطایر که در موردش نکاتی هم ذکر شد، شخصیت های ریز و درشتی به بازی اضافه شده که هر کدام در شکل گیری یک داستان بزرگ و حماسی نقشی دارند. یکی از شخصیت های مهم این قسمت یوسف است، رئیس Assassinهای شهر و دوست اصلی اتزیو در این شماره. شخصیت دیگر صوفیا است، توریست ایتالیایی که رمزگشایی های زیادی برای اتزیو انجام می دهد. البته در این بین و همکاری نزدیک اتزیو با صوفیا، کم کم علاقه او به این شخصیت ریشه می دواند. البته نباید از اتزیوی 50 ساله رابطه بیشتر از رومانتیک های کلاسیک داشته باشیم. Revelations شخصیت های زیادی را خلق کرده تا مجموعه ای کم نظیر از یک داستان کامل در اختیار مخاطب قرار دهد؛ تلاشی که با پرداخت حماسی و منطقی بازی به ثمر می نشیند.

اگر از داستان پر بار بازی بگذریم، به گیم پلی می رسیم که یکی از عوامل مهم موفقیت سری است. این بار هم بازی از ترکیب چند المان تشکیل شده و در مجموع بازیباز را تا حدی راضی می کند، اما متاسفانه در حد همین "راضی کننده بودن" باقی می ماند و پایش را فراتر نمی گذارد. از بدو ورود به بازی با محیط Sandbox گونه ای (به مانند نسخه های قبلی) گونه ای روبرو ایم. باز هم می توان تا ساعت ها از سیستم پر و پیمان Looting استفاده کرد و سلاح، لباس و سلامتی تهیه کرد و از تجربه ملموس یک شهر بزرگ لذت برد و در کنار آن ماموریت های اصلی و جانبی بازی را انجام داد.

ماموریت های جانبی جدیدی هم اضافه شده اند؛ از مسابقه با داوطلبان عضویت در گروه تا پیاده سازی استراتژی های مختلف برای دفاع در برابر دشمن.
 

Assassins creed

در یکی از مراحل، ماموریت این است که برای صوفیا چند گل مخصوص بچینید (!)، با اینحال مبارزات در Revelations به خاطر اصرار بیش از حد بازیساز به سینمایی شدن اثر، در این بخش حتی راحت تر از چیدن این گل هاست! با وجود اینکه این مشکل در برخی مواقع با وجود دشمنان سر سخت تر بازی تقریباً حل می شود، اما کلیت ساختار این مبارزات باعث شده یکی از نکات عطف بازی به هدر برود.

اما بازی چند نکته جدید هم در بر دارد. Eagle Vision به سیستم جدیدتری به نام Eagle Sense تبدیل شده و مسیر راه پیمایی نگهبانان و دشمنان را هم در اختیار بازیباز قرار می دهد.

اولین تفاوت Revelations با نسخه های قبل، Hook Blade است؛ وسیله ای که کل بازی را دستخوش تغییر قرار داده. با این وسیله که Yusuf در همان اوایل بازی به اتزیو پیشنهاد می کند، می توان به سرعت در شهر با Zipline ها) سیم هایی که در کنار پشت بام ها تعبیه شده) رفت و آمد کرد. همچنین Hook Blade بخش پلتفرمر را کاملاً تغییر داده، حالا پلتفرمینگ هم سرعت بهتری دارد و به راحتی انجام می شود. علاوه بر همه این موارد، Hook Blade در مبارزات تن به تن هم سلاحی تمام عیار است.

به غیر از Hook Blade، قابلیت جدیدی به نام Bomb Crafting هم به عنوان یکی از مهم ترین نوآوری های بازی وجود دارد. با این مکانیزم بازیباز توانایی ساخت نزدیک به 300 بمب را دارد و نکته مثبت اینجاست که هر یک از بمب ها با دیگری کاملاً متفاوت است. این بمب ها در جای جای شهر قابل تهیه هستند و در مبارزات و جنگ های مختلف کاربردهای بسیاری دارند. این ها و تغییراتی که حتی قابل ذکر هم نیستند باعث می شوند تا Revelations سرگرم کننده باشد، ولی تفاوت زیادی در تجربه با نسخه های پیشین ایجاد نکند.

در کل، تجربه Revelations پر از پستی بلندی است؛ برای مثال مراحل جستجوی کلید، سینمایی هستند و از ترکیب اکشن سریع و پلتفرمر چاشنی جالب و هیجان انگیزی درست می کنند. یا مرحله ای که با Fire Gun بر روی کشتی باید تمام دشمنان را نابود کرد هم از مراحل جالب توجه بازی است.
 

[تصویر: rpdhzzj9nvh9q9ws8ydj.jpg]

بازی در حالت چند نفره هم تفاوت چندانی با Brotherhood نکرده، البته 20 کاراکتر با پیشینه، توانایی ها و سلاح منحصر به فرد و چند نقشه جدید تجربه بهتری از BH در اختیار بازیباز قرار می دهند. دو مد اصلی بازی هم عبارتند از:

  • Deatmatch: مُدی که به عنوان پای ثابت اکثر Multiplayerها به شمار می رود. همانند نسخه قبل رویه بخش تعقیب و کشتن حریف است و با Pointهایی که از این طریق کسب می کنید، امکان خرید سلاح ها، لباس ها و زره های مختلف را دارید.

  • Artifact Assault: مُد جدید این نسخه که همان Capture the Flag معروف است و رویه مشابهی هم دارد؛ وارد شدن به محوطه دشمن و ربودن هدف. در مراحل تیمی این مد امکان revive هم تعبیه شده.


طراحی محیط های برفی در مراحل اولیه، با استفاده به جا و خوب از Motion Blur، نوید یک عنوان قوی از نظر گرافیکی را می دهد و همینطور هم هست. از دید گرافیکی، Revelations بهترین قسمت سری است. طراحی هنری بازی از همان ابتدا به همان قدرت نسخه های قبلی عمل می کند و به دلیل داستان حماسی تر، این نسخه حتی نمایش بهتری هم دارند. البته معماری های کلاسیک و اسلامی شهر قسطنطنینه به عنوان بستر طراحی های بصری این نسخه به خوبی به کار سازندگان آمده. در ادامه و ورود به شهر، با یک طراحی تکنیکی قوی روبروایم. Polygon (چند ضلعی ها) های دقیق با Anti-Aliasing (که وجه تمایزش Post process anti-aliasing ای است که مورد استفاده قرار گرفته) ممتاز فریم به فریم بازی؛ همه و همه روی 720p اجرا می شوند و جای هیچ حرفی باقی نمی گذارد. در این بین افکت آب پیشرفت قابل ملاحظه ای به خود دیده و افکت آتش هم پیشرفت هایی داشته. انیمیشن ها نیز همگی به خوبی ساخته شده و محیط هم مدلینگ خوبی داشته. تمامی این نکات با ارزش، با وجود Draw to Distance بالا و خوب بازی کامل می شود. با این حال فریم ریت چندان با ثبات نیست و در طول بازی با باگ های زیادی روبرو می شویم که بیشتر در طول مبارزات رخ می دهد و این باعث می شود گرافیک نمره کامل را دریافت نکند.
 

Assassins creed

در حوزه صدا، Revelations عنوانیست فاخر، جدی و حماسی. چه در حوزه موسیقی که جسپر کید (Gears of War ، Hitman، Kane & Lynch، Borderlands) به همراه Lorne Balfe (همکار هانس زیمر بزرگ در عناوینی چون Modern Warfare 2، Crysis 2 و Skylanders: Spyro's Adventure موزیک هایی خلق کرده اند که شاید جزء برترین های نه تنها امسال، بلکه نسل باشند. دلیل موفقیت این ترک ها جدای تبهر بسیار بالای جسپر کید، بیشتر مرهون Lorne Balfe است؛ آهنگسازی که بیشتر ترک های این نسخه را ساخته و متاسفانه به دلیل شهرت کمترش زیر سایه جسپر کید گم شده. برای آشنایی بیشتر با او بهتر است، بعضی از ترک های Revelations را گوش کنید؛ به خصوص ترک Constantinople. موفقیت سمعی بازی در بخش صداپیشگی هم تکرار می شود؛ در جایی که Roger Craig Smith، با پختگی تمام، اتزیو پیر را ملموس می کند. بقیه صداپیشگان هم حس های مختلف مختص به خود را به خوبی ارائه می دهند؛ زبان ترکی ساکنان شهر و لهجه آنان در تکلم انگلیسی هم از نکات جالب توجه این بخش است. در کل بخش صدا در Revelations سهمی بزرگ و مهم در آن ایفا می کند و باعث می شود بازی از این لحاظ یک سر و گردن بالاتر از بازی های روز باشد.

Revelations به عنوان یک بازی مجزا، اکشن پر زرق و برقیست با مشخصات ( سوسا بلاگ ) تکنیکال خوب و قابل قبول، به همراه ریتم حماسی داستان که موسیقی هنرمندانه آن هم در حفظ آن بی تاثیر نیست. اما به عنوان یک Spin-off از سری Assassin's Creed، مطمئناً جای کار بیشتری دارد؛ اکشنی که می لنگد و تلو تلو خوران به سمت پیشرفت خود و رضایت مخاطب تلاش می کند و اثریست که گاهی داشته هایش را به خاطر نداشته هایش می بازد. به هر حال آخرین ماجراجویی اتزیو با تمام پستی بلندی هایش به صورت زیبایی پایان یافت.

"هر زندگی تنها یک بار اتفاق می افتد و مسیر تکامل خود را می پیماید. در این راه تنها عشق به شهادت است که زندگی را دگرگون می سازد؛ برای تو، برای فرزندان ما، برای برادران ما و برادران شما و برای این دنیای لایتناهی و پر از شگفتی ..."
 

    امتیازات:

گیم پلی: 8
گرافیک: 9
نوآوری: 9
صداگذاری: 10
جذابیت: 8
امتیاز کل: 8.7

منبع : www.acthegame.mihanblog.com

ابزار وبسایت

ابزار وبلاگ

ابزار سایت

ما را حمایت کنید