ابزار وبلاگ ابزار سایت ابزار وبسایت ابزار رایگان وبلاگ

تبلیغات
تبلیغات متنی
دانلود pdf کتاب
دانلود pdf کتاب
دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
محل تبلیغ متنی شما
برای قرارگرفتن تبلیغ متنی در ایجا کلیک کنید
درج بک لینک در اینجا
درج بک لینک در اینجا
مکان تبلیغات شما
مکان تبلیغات شما به ارزان ترین قیمت
ابزار وبلاگ
ابزار وبلاگ
درج تبلیغ متنی لینکدار در اینجا
درج تبلیغ متنی لینکدار در اینجا
درج لینک شما در اینجا
برای درج لینک سایت خود اینجا کلیک کتید
لینک شما در اینجا فقط با 20000 تومان
لینک شما در اینجا فقط با 20000 تومان
برای خرید بکلینک کلیک کنید
برای خرید بکلینک کلیک کنید
آمارگیر
آمارگیر
درج تبلیغ در سایت
تبلیغات در سایت
برای خرید تبلیغ متنی کلیک کنید
برای خرید تبلیغ متنی کلیک کنید
محل بکلینک شما
محل بکلینک شما
گالری عکس سوسا
ابزار وبلاگ
پست های تصادفی وبلاگ

ابزارهای وبلاگنویسی


تصاویر زیباسازی وبلاگ در گروه بندی های مختلف + کد عکس


خواص دارویی گیاه اسطوخودوس. ◄ گیاهان دارویی ►

برای رفع خستگی و آرامش از این روغن استفاده کنید

خواص دارویی گیاه اسطوخودوس

 اسطوخودوس (Lavandula) گیاهی است چند ساله به ارتفاع حدود نیم متر با برگ‌های متقابل، باریک، دراز سبز رنگ و پوشیده از کرک‌های سفید پنبه‌ای.

گل‌های آن به رنگ بنفش و به صورت سنبله می‌باشد. قسمت مورد استفاده این گیاه، گل‌ها و سرشاخه‌های گلدار آن است. اسطوخودوس بوی بسیار مطبوعی دارد. طعم آن تلخ است و به علت بوی مطبوع آن در عطرسازی مصرف می‌شود. اسانس اسطوخودوس که از تقطیر گل و سرشاخه‌های گلدار این گیاه بدست می‌آید مایعی است زرد رنگ یا زرد مایل به سبز که دارای بوی مطبوعی است.

خواص دارویی اسطوخودوس

برای رفع خستگی و آرامش چند قطره روغن اسطوخودوس را در وان آب گرم ریخته و برای مدت یک ربع ساعت در آن دراز بکشید، گرفتگی‌ها را باز می‌کند، مقوی معده است، ادرارآور می‌باشد، معرق است و تب را پایین می‌آورد.

اسطوخودوس صفرا‌بر بوده و کبد را به کار می‌اندازد و بیماری‌های کبدی را برطرف می‌کند، ضد تشنج است، برای تقویت عمومی بدن خوب است، کرم‌های معده و روده را از بین می‌برد‌، بیماری‌های سینه و سرفه را برطرف می‌کند. در معالجه زکام موثر است، می‌توان از آن به عنوان مسهل و تمیز کننده استفاده کرد، برای رفع بیماری‌های مجاری ادرار مفید است.

برای برطرف کردن رعشه و سرگیجه حدود ۵ گرم از پودر آن را با عسل مخلوط کرده و هر شب بخورید، برای رفع فراموشی و تقویت حافظه از دم کرده اسطوخودوس استفاده کنید، برای رفع بی‌خوابی یک قطره از روغن اسطوخودوس را روی یک تکه پنبه بچکانید و آن را داخل بالش خود قرار دهید خواب مطبوعی برای شما می‌آورد، برای برطرف کردن غم و اندوه هر روز دم کرده اسطوخودوس بنوشید.

اگر دست و پای شما خواب می‌رود از این گیاه استفاده کنید، برای پیشگیری از آب آوردن بدن، دم کرده اسطوخودوس بنوشید، زردی را برطرف می‌کند، برای رفع حالت تهوع و سرگیجه مفید است.

سردرد و سردردهای یکطرفه را درمان می‌کند، برای معالجه ضعف اعصاب مفید است، تپش قلب را از بین می‌برد، آسم را برطرف می‌کند، برای برطرف کرده سوء هاضمه یک قطره اسانس اسطوخودوس را در یک لیوان آب نیم گرم ریخته و یا یک فنجان از دم کرده آن را بنوشید.

اسطوخودوس درمان کننده رماتیسم، آرتروز و نقرس است. برای این منظور کمپرس آن را بر روی عضو مورد نظر بگذارید و یا اینکه دو قطره روغن آن را با یک قاشق روغن بادام و یا روغن زیتون مخلوط کرده و عضو دردناک را با آن ماساژ دهید، زخم‌های کهنه را با مالیدن اسانس اسطوخودوس که در الکل حل کرده‌اید برطرف کنید.

برای درمان بیماری‌های ریوی ۲ تا ۳ قطره روغن اسطوخودوس را با یک قاشق غذاخوری روغن بادام و یا روغن زیتون مخلوط کرده و سینه و پشت بیمار را ماساژ دهید، مالیدن پماد اسطوخودوس زخم‌ها را ضدعفونی کرده و التیام می‌بخشد.

برای برطرف کردن بوهای نامتناسب در منزل چند قطره روغن اسطوخودوس را در آب ریخته و بگذارید به آرامی بجوشد عطر مطبوعی را در هوا پخش می‌کند، برای رفع بی‌خوابی یک قاشق چایخوری پودر اسطوخودوس را با یک قاشق چایخوری پودر سنبل‌الطیب مخلوط کرده و در یک لیوان آبجوش ریخته و به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید. این دم کرده را یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب میل کنید تا بی‌خوابی شما برطرف شود.

دم کرده اسطوخودوس؛ حدود ۵ گرم سرشاخه گلدار و یا گل این گیاه را در یک لیتر آبجوش ریخته و به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید. مقدار مصرف این دم کرده ۴ – ۳ فنجان در روز است.

کمپرس اسطوخودوس؛ ۳۰ گرم گل و یا سرشاخه گلدار این گیاه را با یک لیتر آبجوش مخلوط کرده و به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید.
اسانس و روغن اسطوخودوس را می‌توانید از فروشگاه‌های گیاهان دارویی و یا برخی از داروخانه‌ها تهیه کنید برای مصرف یک قطره از آنرا با یک قاشق روغن بادام و یا روغن زیتون مخلوط کرده و برای ماساژ استفاده کنید و یا یک قطره آن را روی یک حبه قند و یا یک قاشق عسل مخلوط کرده بخورید.

منبع : www.myadolf.blogfa.com