ابزار وبلاگ ابزار سایت ابزار وبسایت ابزار رایگان وبلاگ

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت
تبلیغات
تبلیغات متنی
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی سایت
طراحی سایت
محل تبلیغ متنی شما
برای قرارگرفتن تبلیغ متنی در ایجا کلیک کنید
دانلود فیلم و سریال رایگان
دانلود فیلم و سریال رایگان
آپلود رایگان فایل و عکس
آپلود رایگان فایل و عکس
ابزار وبسایت
ابزار وبسایت
مکان تبلیغات شما
مکان تبلیغات شما به ارزان ترین قیمت
درج لینک شما در اینجا
برای درج لینک سایت خود اینجا کلیک کتید
ابزار وبلاگ
ابزار وبلاگ
ابزار رایگان وبلاگ
ابزار رایگان وبلاگ
مجله اینترنتی و عکس
مجله اینترنتی و عکس
سامانه مدیریت فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش
سامانه مدیریت فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش
گالری عکس سوسا
ابزار وبلاگ
پست های تصادفی وبلاگ

ابزارهای وبلاگنویسی


تصاویر زیباسازی وبلاگ در گروه بندی های مختلف + کد عکس


همه چیز درباره تلویزیون دیجیتال + پاسخ به سئوالات متداول. ◄ تلوزیون دیجیتال ►

ابزار رایگان وبلاگ

ابزار وبلاگ

همه چیز درباره تلویزیون دیجیتال

+ منظور از تلویزیون دیجیتال چیست؟
منظور پخش دیجیتال در ایران پخش با سیستم DVB-T است،امروزه روشهای مختلفی برای پخش دیحیتال وحود دارد و روش سنتی analog چند سالی که داره منسوخ میشه، پخش دیجیتال یا Digital Video Broadcasting را اصطلاحا DVB میگویند که روشهای بسیار متنوعی دارد:

پخش دیجیتال با کابل DVB-C (cable) این روش پر هزینه است ، برنامه ها به صورت فایل تا روزها و ماهها روی سرور سرویس دهنده ضبط میشه و در نتیجه بیننده هر برنامه را هر موقع که دوست داشت انتخاب و نگاه میکنه (شبیه دریافت فایل از روی اینترنت منتها نیاز نیست داده های چند دور کره زمین بچرخند تا به دست شما برسند)، این روش در دهه های آینده به مرور جایگزین همه روشها میشه و روشهای بی سیم فقط برای وسایل همراه مثل PMP (به قول عوام MP4) و مبایلها استفاده میشه.

DVB-S (satellite) این روش در حال حاضر در دنیا بسیار محبوب و رواج داره، در ایران DVB-T یک جورایی کم کم جایگزینش میشه، چراکه DVB-S علاوه براینکه نیازمند دیش بر بالای بام و تنظیمش باید توسط فردی متخصص انجام بشه مشکل دیگرش تهاجم فرهنگی خصوصا برای کشورهایی که فرهنگشون آمیخته در اسلام

DVB-T (Terrestrial) سیستم پخش تلویزیون دیجیتال زمینی که به مرور جایگزین سیستم پخش زمینی فعلی میشه که باید همه جای کشور فرستنده ها و تجهزاتش نصب بشه، این سیستم تو برخی شهرهای ایران نصب شده و به صورت پخش آزمایشی قرار داره، استانداردهاش توسط کشورهای اروپایی تصویب شده و در خاورمیانه و اروپا رواج داره، در حال حاضر بیش از 30 کشور در دنیا از آن بهره، در سالهای آینده نسخه جدید DVB-T به نام DVB-T2 که 50% پهنای باند بالاتری (کانالهای بیشتر یا باکیفیت تر) را برای پخش فراهم میکنه امکان پخش کانالهای HD به صورت گسترده فراهم میشه کم کم جایگزین DVB-T شده در آن هنگام سیستم آنالوگ کاملا جمع میشه.


http://www.dvb.org/technology/dvbt2/index.xml


+ مزیت پخش دیجیتال بر آنالوگ چیست؟
در پخش دیجیتال صدا و تصویر یا با کیفیت 100% دریافت میشه یا نمیشه و دیگر تصویر برفکی نیست در نتیجه کیفیت پخش به قول عوام DVD quality میشه!+ آیا این استاندارد فقط در تلویزیونهای دیجیتال قابل استفاده است؟
خیر، هیچ ربطی نداره که تلویزیون شما دیجیتال باشه یا آنالوگ، اگه در ایران خریداری شده و با صدا سیمای آنالوگ فعلی کار کنه مشکلی ندارد، مساله اصلی این است که دستگاه گیرنده DVB-T دارای خروجی صدا و تصویری باشد که با تلویزیون شما سازگار باشد.
تلویزیون دیجیتال در صنعت تلویزیون یک اصطلاح است و به معانی مختلفی برداشت میشود:
اولین بار این اصطلاح زمانی اومد که تنظیمات تلویزیون مثل کم زیاد کردن صدا به با کنترل انجام میشد که میگفتند مثلا صدا دیجیتالی کم زیاد میشه و ... تا این اواخر که به تلویزیونهای که به اصطلاح از سیگنالهای ویدیویی با کیفیت بالا مثل 720P یا بالاتر حمایت میکنند میگویند Digital HDTV!+ برای گرفتن DVB-T در تلویزیون چه باید کرد؟
چون اکثر تلویزیونها فقط تیونر Analog دارند باید یک گیرنده یا ریسیور DVB-T تهیه شود؛

اگر اخیرا تلویزیون Plasma یا LCD خریداری کرده اید ممکن است تلویزیون شما این قابلیت را داشته باشد، برای اطمینان دربرشور مشخصات یا دفترچه تلویزیون دنبال کلماتی چون Tuner DVB-T و Mpeg-4 AVC H.264 باشید.

اشخاصی که میخوان تلویزیون بخرند بهتر دنبال تلویزیون با تیونر DVB-T باشن که در حال حاضر در بازار کمیاب ولی آینده فراوان خواهد شد (البته توصیه میکنم بالاش 100 بیشتر ندین چون بیش از اینم نمیارزه، البته نوع داخل تلویزیون معمولا کیفیت بالاتری از دستگاههای ارزانی داره که جداگانه فروخته میشن و بعلاوه دیگر نیازی نیست که یک دستگاه اضافی در کنار تلویزیون قرار و یک کنترل جداگانه دست بگیرید ، معمولا عمر مفید یک تلویزیون از این دستگاههاست.+چه جایی بهتر از تلویزیون دیجیتال استفاده بشه؟
تلویزیون دیجیتال در نهایت جایگزین سیستم آنالوگ فعلی میشه، هر کسی که از تصاویر برفکی و نویز دار خسته شده کاندید مناسبیه.
نکته مهم: اگر از کیفیت فعلی راضی هستید الزامی نیست حتما گیرنده دیجیتال تهیه کنید، باید توجه کرد که مشکل سیستم آنالوگ اینکه در هنگام انتقال تصویر از فرستنده تا گیرنده روی تصویر نویز میافته یا برفکی میشه، اگه مشکلی با این مساله ندارین بد نیست بدانید سیستم آنالوگ مزایایی سوسا وب تولز هم داره: تصاویر متحرک در آنالوگ کاملا نرم و روان هستن خصوصا صحنه های ورزشی، صدا بر تصویر کاملا انطباق داره و ... سیستم دیحیتال نویز از بین میبره ولی برخی مشکلاتی دیگری را به همراه میاره که شدتش بسته به دستگاه گیرندست (از کاملا نامحسوس تا محسوس البته این چیزی نیست که هر کسی از آن سر دربیاره حتی محسوسش)
در سیستم آنالوگ تصویر در واقع در صدا سیما پخش میشه (با پخش کننده های تجاری با کیفیت و بسیار گران قیمت) و تلویزون فقط زحمت میکشن تصاویررا دریافت میکنه ولی در دیجیتال گیرنده علاوه بر دریافت داده های دیجیتالی صدا تصویر باید آنرا پردازش و رمزگشایی کند و دست آخر به صدا و تصویر تبدیل کند (پخش کند)+ آیا دریافت دیجیتال به روش DVB-T مزیتی بر DVB-S از نظر کیفیتی دارد؟
بله، خصوصا برای کسانی که تلویزیون LCD دارن باید توجه کنند که تصویر فرمت H.264 درDVB-T ایران نسبتا با کیفیت تر از تصویر با فرمت Mpeg-2 در سیستم DVB-S ایران هست که بیشترین نمود آن در تلویزیونهای LCD و Plasma دیده میشه (چون مبحث پیچیده ای نمیخوام واردش بشم همین قدر بدونین که H.264 کیفتش بهتر از mpeg-2)
البته این مساله کیفیت بالاتر DVB-T بر DVB-S عمدتا در شهر تهران صادق است و در شهرهای دیگر بحث transmission و انتقال مطرح میشه بالاخره تصویر صدا سیما در مرکز تهران باید به روشی به شهرهای دیگر هم برود، باید از همین فرستنده های آنالوگ استفاده بشه یا ...، بد نیست یک شخص دست اندرکار بیاد توضیح بده.+ حالا که اینقدر خوبه همین الان بریم یکی بخریم؟
در حال حاضر بهتر به دو دلیل برای خرید عجله نکنید:
1) الان پخش به صورت آزمایشی انجام میشه، و ممکن سیستم پخش تغییراتی بکنه و با دستگاه خریداری شده سازگار نباشه!

2) به دلیل عرضه محدود و تقاضای بالا در بازار سیاه گیرنده DVB-T که قیمت پایینی هم داره گرانتر فروخته میشه و خوش به حال سودجویان میشه
اگر از این دستگاهها سر در نمیارید دنبال مدلهایی باشین که توسط صداسیما معرفی میشه.

در ضمن حواستون باشه صبر کنید مدلهایی وارد کشور بشه که حتما Teletext فارسی رو ساپورت کنه. اونوقت می ارزه که پاش حدود 60 تا 100 هزار پول داد. چون الان اینهایی که در ایران وارد شده همه شون چینی بدون منوی فارسی و بدون ساپورت Teletext فارسی هستند که قیمتشون زیر 35 هزار تومان هست. اما این سودجوها دارند با این قیمت فوق العاده بالا این گیرنده ها رو می فروشند؟

می دونین مدلهایی که در خارج از ایران حدود 70 هزار تومانه چه قابلیت هایی داره؟

- دارای کارت خور برای کانالهایی که کدشده و قفل هستند.
- دارای Firmware و نرم افزار اصلی قابل ارتقاء از وبسایت سازنده
- دارای پورت های USB برای اتصال هارد و کول دیسک
- دارای یک تیونر اضافی برای زمانی که یک کانال در حال ضبط باشد و یکی در حال پخش
- ساپورت خروجی 1080p فول HD و تمامی سیستم ها و استانداردهای پخش تلویزیونی
- دارای قابلیت برنامه ریزی برای ضبط برنامه ها در ساعاتی مقرر در طول هفته
- ضبط و پخش برنامه کانال ها بر روی هارد داخلی
- پخش عکس و آهنگ هم از داخل هارد هم از طریق USB
- خروجی پورت شبکه برای انتقال تصاویر و موسیقی و فیلم بر روی هارد کامپیوتر و بالعکس
- خروجی HDMI و Component DVD و S-Video و RF با هم.

اما این مدلهایی که در تهران الان بالای 110 هزار دارند می فروشند اکثریت قریب به اتفاقشون این قابلیت ها رو ندارند که با این تفاسیر باید زیر 40 هزار قیمتشون باشه.

سرمون نذاریم کلاه بره خواهشاً!

ابزار وبلاگ

ابزار سایت